Solná mýdla

V čem je výjimečnost solných mýdel?

Kameny se valí do Prahy!

A tentokrát se však nejedná o Rolling Stones, vůbec ne. Jedná se o novou řadu mýdel, kterou jsem nazvala „Solné kameny“.

Proč jsem si vybrala ten název?

V těchto mýdlech kromě olejů ve složení totiž najdete i mořskou sůl. Ta je velice jemně namleta, pokožku neškrabe, ale přitom působí exfoliačně. Obecně obsah soli v solných mýdlech je v rozmezí od 50% do 120% od váhy olejů, to znamená, že i více než polovina mýdla se může skládat ze soli. V našem mýdle je solí o něco více než 30% z celkové váhy mýdla.

A proč je v názvu i ten kamen? Protože solná mýdla jsou extrémně tvrdá a nikdy vám v mýdlence nebudou mokvat. Jsou také těžká jako kamen a mají velmi zajímavou, pórovitou strukturu.

Solná mýdla jsou velice specifická. Čím?

Především vysokou pěnivostí! Vyrábějí s velkým podílem kokosového oleje nebo jen z kokosového oleje, a ten mezi všemi rostlinnými oleji vytváří snad nejpěnivější mýdla.

A teď si určitě říkáte: no, ale mýdlo z kokosového oleje bude sušit pokožku. Ano, mýdlo z kokosového oleje může hodně pokožku vysušovat, avšak v solných mýdlech a mýdlech jenom z kokosového oleje zůstává obrovitánské množství olejů volných, nezmydelněných, které o pokožku pečují. V standardním mýdle toto množství olejů většinou je 6 až 10%, ve specifických případech 15%. V solných mýdlech a mýdlech vyrobených jenom na kokosovém oleji je jich od 16 do 33%. Proto tato mýdla budou jemná a pěna zároveň bohatá. Avšak ani kokosové ani solné mýdlo bych nedoporučila na časté mýtí rukou, používejte to mýdlo maximálně 2-3 krát týdně na celé tělo, pokud máte citlivou pokožku, a maximálně 5 krát týdně pokud je vaše pokožka méně citlivá.

Pěna solného mýdla je velká, pružná, bohatá a liší se od pěny, kterou vytvářejí mýdla obyčejná.

Solné mýdlo u mě osobně patří mezi nejlepší na světě, miluji je, stejně tak jako moje pokožka. Mýtí solným mýdlem je opravdový zážitek!

Nesmíme ale zapomínat, že sůl, které je v tomto mýdle velké množství, působí na pokožku dvěma směry. Jednak pokožku dokonale vyčistí a osvěží, čemuž napomáhá také kokosový olej ve složení, jelikož patří k těm s největším čisticím účinky. Pokožka po mýtí dobře dýchá, sůl hojí malé ranky a positivně působí na kožní problémy.

Sůl však stejně jako kokosový olej má iritativní schopnosti a při „nadužívání“ může naopak kůži dráždit a vysušovat. Aby tyto dráždivé účinky mýdla nebyly veliké, dala jsem do receptury také „tučnější“ a šetrnější bambucké máslo.

Používejte solná mýdla, jelikož jsou opravdu výjimečná, však s mírou!


Takže, abych pro vás shrnula vše pozitiva solných mýdel, které se dají také označit jako SPA mýdla, připravila jsem to pěkně popořádku.

Solná mýdla jsou:

  • Extrémně tvrdá a vydrží v koupelně věčnost, nemokvají a „neslintají“
  • Mají velmi jemný exfoliační účinek, to znamená – likvidují odumřelé kožní buňky a krásně čistí pokožku
  • Vyznačují se pevnou, pružnou a opravdu bohatou krémovitou pěnou
  • Napomáhají k rychlejšímu hojení ranek nejen po holení
  • Působí detoxikačně a v tom jsou dobrou alternativou solným koupelím u uspěchaných jedinců
  • Jsou informace, že dokonce pomáhají zredukovat akné a mohou zbavit pokožku nepříjemných pachů

Jak vidíte, jsou to prostě báječná, luxusní a velmi výjimečná mýdla!
Od května 2017 najdete tato vyjímečná mýdla v naši stále nabídce!

Zbožňuji výrobu mýdla a vše co je s ní spojeno (no... možná kromě toho úklidu)
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.